You are here

Slunečnice, na které je spolehnutí

Aktuality
06.02.2019

Slunečnice do každé technologie pěstování

Máme za sebou tři extrémně suché roky v nedávné minulosti České republiky. Vedle roku 2018 se jednalo o roky 2017 a 2015.

I v těchto letech patřila Syngenta v osivech slunečnice se svými materiály k výnosové špičce. V roce 2015 se stala vítězem poloprovozních pokusů společnosti SPZO již legendární odrůda NK Brio. Všech pět testovaných materiálů obsadilo nejhůře 11. místo z 23 testovaných hybridů, přičemž 11. místo obsadila odrůda SY Valeo, která se tak umístila jako nejvýkonnější odrůda z testovaných hybridů s vysokým obsahem kyseliny olejové. Vítězem pro rok 2017 se stala novinka pro sezonu 2018 – hybrid SY Diamantis. Tehdy se šest testovaných odrůd umístilo v rámci TOP 7 z 19 celkově testovaných hybridů a v průměru šest Syngenta odrůd dosáhlo 106,7 % výnosu oproti 96,9 %, které v průměru dosáhla konkurence. V roce 2018 zvítězila již lety prověřená odrůda SY Neoma a vystřídala tak na zlatém stupni vítězů odrůdu SY Diamantis. Odrůdy společnosti Syngenta dosáhly v průměru 104 % výnosu oproti 98 %, které v průměru dosáhla konkurence. Dlouhodobá data tak potvrzují homogenitu v projevu a spolehlivost ve vysokém výnosu i v rámci extrémních ročníků.

Jaké odrůdy nabízíme letos? 

NOVINKY 

SY Gracia - vyniká vysokým obsahem oleje - až 50,7 % i zastoupením obsahu kyseliny olejové, v průměru 88,5 %. 

SY Edison - raná odrůda, nástupce zavedené odrůdy SY Arisona známe svojí odolností v podmínkách sucha. 

Pro více informací klinkněte na název odrůdy.

 

Zavedené odrůdy

SY Diamantis - segment Clearfield, vítěz POP SPZO 2017. Jedny z vůbecnejvyšších a stabilních výnosů mezi odrůdami tohoto segmentu v Maďarsku.

SY Bacardi - segment Clearfield vhodný i do suchých oblastí. Široká adaptabilitia u stabilita ve výnosu, obsahu oleje i výšce rostlin.

SY_edison_fotosy_gracia_foto