Všestranný lék pro naše porosty

Aktuality
web_aktuality_amistar gold czr_rozmer_1132x637_16_ku_9.png

 

Ing. Renata Salavová, Syngenta Czech s.r.o.

 

Pro někoho je Amistar Gold naprosto nezbytným pomocníkem při řešení houbových chorob v řepce olejce. Někdo jiný nedá dopustit na jeho použití ve slunečnici nebo cukrovce. A co třeba pěstitelé pšenice, tritikale nebo žita? Ti si ho mohli vyzkoušet loni, kdy došlo k rozšíření registrace do těchto plodin. A nejen oni, ale i pěstitelé máku, sóji, konopí, lnu, hořčice, lničky seté, řepy krmné či brukve řepáku ocenili rozšíření registrace na základě menšinového použití. Jedno je jisté, Amistar Gold má spoustu využití a pozitivních účinků na zdraví rostlin.

 

Amistar Gold, tento širokospektrální fungicid přináší řešení pro boj s nejdůležitějšími chorobami a zároveň zajišťuje stabilní výnosy. Je to díky perfektně vyvážené formulaci obsahující technologii Amistar, konkrétně 125 g/l originální účinné látky azoxystrobin a 125 g/l originální účinné látky difenoconazole. 

 

Bezpečný azol s nejsilnějším kurativním účinkem

Účinná látka azoxystrobin je známá pro svůj pozitivní vliv na vitalitu rostlin a systemické vlastnosti. Účinek je především protektivní a působí dlouhodobě.

Difenoconazol je systémový azol s preventivními i kurativními účinky a je považován za azol s nejsilnějším kurativním účinkem. Obdobně jako azoxystrobin je osvědčený v mnoha plodinách a přináší široké spektrum účinku.

Dávkování přípravku Amistar Gold je velmi snadno zapamatovatelné, do každé plodiny je určena dávka 1 l/ha.

 

Kdy ošetřit pěstovanou plodinu, účinnost na choroby

V pšenici, tritikale a žitu výborně řeší napadení braničnatkou pšeničnou, rzí pšeničnou a rzí plevovou. Použít se může od období praporcového listu (BBCH 39) až do konce kvetení (BBCH 69).

V řepce olejce směřujeme ošetření především do období kvetení (BBCH 59 – 69). Je prokázána vynikající účinnost nejen na hlízenku, ale i na fomovou hnilobu a alternarii. 

 

graf_amistar_gold_repka.jpg
amistar gold_repka img_3970.jpg
amistar gold_repka_kontrola img_3959.jpg
Amistar Gold - 1,0 l/ha, Rastislavice 2023Neošetřená kontrola, Rastislavice 2023

Ochranu proti hospodářsky významným chorobám slunečnice, jakými jsou fómová hniloba, hlízenka obecná či červenohnědá skvrnitost slunečnice, poskytne Amistar Gold při aplikaci v období od růstové fáze BBCH 20 – 55. V širším aplikačním okně od BBCH 31 do BBCH 65 je možné použít Amistar Gold proti padlí slunečnice, alternáriové skvrnitosti slunečnice a rzivosti slunečnice.

Pro použití v cukrovce, doporučujeme Amistar Gold použít pro první postřiky proti cerkosporióze řepy v období mezi růstovou fází BBCH 39 – BBCH 49. Vysoce efektivní je také proti rzi řepné, padlí řepnému a větevnatce řepné. Amistar Gold je rovněž registrovaný proti rizoktoniové hnilobě, kdy je aplikaci nutné provést již v BBCH 38 – 39. 

 

amistar_gold_cukrovka.jpg

 

kontrola_cukrovka_amistar_gold.jpg
Amistar Gold v cukrovce, ZS Nechanice, 2022Neošetřená kontrola, ZS Nechanice, 2022

V máku je Amistar Gold registrovaný proti hlízence obecné, fomové hnilobě, padlí máku a alternariové skvrnitosti.

Cerkosporová listová skvrnitost, antraknóza, purpurová skvrnitost a hlízenka obecná jsou choroby sóji, které dokáže Amistar Gold bravurně vyřešit. Stejně tak ve lnu hlízenku obecnou, fomovou hnilobu, antraknózu, septoriovou skvrnitost a alternáriovou skvrnitost. 

V konopí setém se Amistar Gold používá k ochraně proti fomové hnilobě a hlízence obecné.

O ostatních způsobech použití v dalších plodinách je možné se dozvědět přímo z etikety přípravku nebo z webových stránek společnosti Syngenta.

 

Využijte výhodné nabídky

Na webu se také dozvíte o zajímavé nabídce v podobě finančně zvýhodněného balíčku Amistar Gold Magnello Pack. Jedná se o kombinaci 100 l přípravku Amistar Gold a 100 l přípravku Magnello. Balíček můžete použít v mnoha plodinách - 100 l fungicidu Amistar Gold pro ošetření 100 ha řepky, slunečnice nebo cukrovky a 100 l fungicidu Magnello pro ošetření 125 ha řepky nebo 100 ha pšenice.

 

balicek_amistar_gold_magnello_pack.jpg

 

KAM DÁL:

Fungicid Amistar Gold