Rez a braničnatka obilovinám nesvědčí

Aktuality
web_aktuality_greteg_rozmer_1132x637_16_ku_9.png

 

Ing. Václava Spáčilová, Ph.D., Syngenta Czech s.r.o.

 

Nabízíme vám ideální řešení pro ošetření obilovin ve druhé polovině vegetace se spoustou výhod.

 

Greteg je jednosložkový fungicid s účinnou látkou difenoconazole. Je registrovaný do pšenice, žita a tritikale a nejlépe se uplatní v segmentu fungicidní ochrany horních listových pater a klasů. 

 

VÍCE INFO O FUNGICIDĚ GRETEG

 

ÚČINNOST A KDY APLIKOVAT

Aplikace je možná od růstové fáze praporcového listu (BBCH 39) do konce kvetení (BBCH 69). Ideální termín pro aplikaci je v období metání až kvetení. V tomto termínu perfektně ochrání nejen horní listová patra proti braničnatce pšeničné, rzi pšeničné i rzi plevové, ale společně s azolovým partnerem poskytuje také vynikající ochranu klasů proti fuzariózám i černím klasů. Významná vedlejší účinnost na černě obilnin zajistí krásně zlaté klasy a zdravou slámu i pro případ deštivého průběhu sklizně. Při testování v našich pokusech byla prokázána také významná vedlejší účinnost na DTR. 

 

greteg_graf_apliakace.jpg

 

MOŽNOST TANK-MIX KOMBINACÍ

Ideálním partnerem pro ochranu proti klasovým chorobám při aplikaci v období kvetení jsou například naše fungicidy Pecari® 300 EC (prothioconazole) nebo Plexeo 60 (metconazole).

Dávkování je jednoduché, stačí použít 0,4 l/ha fungicidu Greteg v kombinaci s výše jmenovanými fungicidy. U Pecari 300 EC je ideální dávka 0,4 l/ha, u Plexeo 60 pak 0,8 l/ha. V tank-mixu s azolovým partnerem se také významně projeví synergický efekt účinku na choroby.

 

VYŠŠÍ ROZPUSTNOST V TUCÍCH, MENŠÍ RIZIKO VZNIKU REZISTENCE

Greteg je svým způsobem pro použití v obilninách jedinečný, a to proto, že se jedná se o čistý difenoconazole. Účinná látka difenoconazol je stejně, jako všechny azolové účinné látky, rostlinami velmi rychle přijímána, ale ve srovnání s nimi disponuje vyšší rozpustností v tucích. A proto je také ve srovnání s jinými triazolovými účinnými látkami méně náchylná ke vzniku rezistence a je velmi vhodná do systémů fungicidní ochrany, kde je zařazena jako „jiný“ triazol. Jedná se o systémovou fungicidní účinnou látka s preventivními a kurativními účinky, v rostlinných pletivech se šíři akropetálně a translaminárně. 

Po aplikaci je účinná látka navíc rychle zabudována i do voskové vrstvy listů obilnin, z tohoto důvodu disponuje vysokou odolností smyvu deštěm. 

 

STABILITA PŘI VYSOKÝCH TEPLOTÁCH

Dalším, neméně důležitým benefitem účinné látky difenoconazole je její stabilita i při vysokých teplotách. To je při aplikaci v pozdějších fázích vegetace velmi důležité, protože nedochází k rychlé a nežádoucí degradaci účinné látky v pletivech rostlin a účinek přípravku Greteg® není negativně ovlivněn, můžeme se na jeho účinnost spolehnout i v průběhu dozrávání. 

 

VIDEO: GRETEG - inteligentní triazol od společnosti Syngenta 

Pro spuštění videa klikněte na obrázek.

 

greteg.jpg

 

KAM DÁL:

Fungicid Greteg