You are here

Uvedení novinky na trh

Archiv
22.08.2014

Každá výjimečná novinka si zaslouží výjimečné uvedení na trh. A že naše osivo hybridního ječmene opravdu skvělou novinkou je, se mohli přesvědčit pěstitelé na různých polních dnech.

Co kdyby bylo počasí letos v květnu méně divoké? Vody bylo víc, než jsme si mohli přát, leckde dokonce i představit. Musíme konstatovat, že štěstí stálo při nás a jako zázrakem nepršelo, i když holinky byly nevyhnutnou součástí výbavy všech návštěvníků.

Úvod patřil našemu generálnímu řediteli Ing. Ľuboši Koľovi: „Hyvido... jediná technologie, jež poskytuje spolehlivě vysoké výnosy na každém poli, každý rok...“ Co kdyby jste měli spolehlivě vysoké výnosy i vy?

Nesměla chybět také úvodní slova od „domácích“.

 

Ing. Mileny Bernardové v Klukách a Dr. Ing. Ludvíka Tvarůžka v Kroměříži.

Po úvodním přivítání a pár slovech k organizaci celého dne jsme si řekli: co kdybychom rozdělili návštěvníky do skupinek? To jsme i udělali a v komornějším, ale o to zajímavějším složení absolvovali přednášky na jednotlivých stanovištích.

Stanoviště 1 – Ing. Eva Kabylová a její téma: „Nastavte potřebu dusíku podle požadovaného výnosu!“ A navíc, efektivita využití dusíku je u hybridních odrůd ječmene mnohem vyšší.

Stanoviště 2 – Ing. Helena Bochová našim zákazníkům přiblížila, jaké jsou klíčové prvky pěstování hybridního ječmene a odpověděla na otázku, proč doporučujeme použít regulátor růstu dvakrát. Především proto, že odrůdy Hyvido Zzoom a Hyvido Hobbit mají větší a těžší klasy!

Stanoviště 3 – Ing. Vojtěch Kocurek, Ph.D., vysvětlil, co to vlastně hybridní odrůda je a jakým způsobem vzniká. Protože co by vzniklo, kdyby rodiče nebyly optimální?

Prezentace proběhly i přímo na poli a naštěstí jsme si nemuseli klást otázku, co kdybychom kvůli dešti na pole nemohli.

Ukázali jsme si i velké klasy, které vzešly z osiva.

Všichni si kladli otázku, co kdybych vyhrál něco hezkého v tombole? Někteří měli to štěstí a vyhráli hezké ceny!

Stanoviště č. 4 – Informace k průběhu polních pokusů v Kroměříži podala Ing. Renata Salavová a v Klukách seznámil návštěvníky s pěstováním hybridních ječmenů Ing. Petr Kabelka. A co mohli účastníci vidět na vlastní oči?

    

Pohled na svět je prý nejlepší ze hřbetu koně, ale co kdyby to bylo třeba vozítko Segway? Kdo měl chuť, mohl vyrazit na políčka nejen po vlastních...

Na závěr výborný oběd a také třešnička na dortíku v podobě veselého vyprávění světoběžníka Igora Brezovara.

A když už jsme zapojili všechny smysly, snědli všechny dobroty, tak jsme si jenom povzdechli:

Děkujeme všem za účast a někdy zase na viděnou!