You are here

Šetřit na regulaci porostů se nevyplácí

Archiv
26.03.2015

V letošním roce je ze zimy vláhy dostatek a porosty obilnin vypadají více než slibně, a tak by byla škoda takové porosty nezregulovat. Využijte výhodné nabídky koupě balíčku Moddus Archer Turbo Pack.

V loňském roce jsme jako každý rok touto dobou stáli před rozhodnutím zda regulovat porosty obilnin a v jaké míře. V roce 2014 bylo na jaře sucho, a tak jsme regulaci odkládali a předpokládali, že regulovat třeba nebude potřeba. Následně začalo hodně pršet a kdo regulaci udělal včas, ten zvítězil. Později se totiž do porostů už jen těžko dostávalo a narostlé porosty často polehly. Jelikož máme všichni ještě v živé paměti tyto ztráty způsobené polehnutím, poučení je, že šetřit na regulaci porostů se opravdu nevyplácí. V letošním roce je už ze zimy vláhy dostatek a srážky chodí poměrně pravidelně. Porosty vypadají navíc více než slibně, a tak by byla škoda takové porosty nezregulovat. Společnost Syngenta Vám v tomto směru nabízí nejšetrnější regulátor růstu na trhu Moddus®.

Proč Moddus® použít?

  1. Zkrácení stébla
  2. Zesílení tloušťky stěny stébla
  3. Lepší odolnost vůči chorobám
  4. Podpora tvorby kořenů
  5. Pozitivní vliv na výnos a kvalitu

 

Nákup Moddusu si můžete ekonomicky zvýhodnit koupí balíčku Moddus® Archer® Turbo Pack (20 l Moddus® + 40 l Archer® Turbo). Získáte tak zároveň, díky fungicidu Archer® Turbo, ochranu porostu proti padlí a dalším důležitým chorobám. Balíček je určen k ošetření 50 ha obilnin a oba přípravky z balíčku využijeme pro tzv. T1 aplikace. Díky synergismu účinku je doporučené dávkování pro pšenici i ječmen jarní 0,3 l/ha Moddus® + 0,8 l/ha Archer® Turbo.

Vliv polehnutí na výnos


 

 

Nejdůležitější je správný termín aplikace Moddusu. Ideální je fáze BBCH 31 (první kolénko viditelné). Řez nejsilnější odnože rostliny nám pomůže určit přesný termín pro aplikaci Moddusu viz obrázek. Zesílení tloušťky stěny stébla po použití přípravku Moddus®.