You are here

Herbicidní ošetření kukuřice

Archiv
19.03.2015

Setí kukuřice se velmi rychle přibližuje. Současně se setím je potřeba řešit, jak nejlépe své porosty kukuřice herbicidně ošetřit. Společnost Syngenta přináší řešení pro každého pěstitele kukuřice.

Herbicidní řešení pro každého pěstitele kukuřice

Gardoprim Plus Gold je zástupcem klasických pre-emergentů a v tomto segmentu patří k nejznámnějším a nejpoužívanějším produktům. Díky účinným látkám S-metolachlor a terbuthylazin poskytuje kukuřici komplexní ochranu proti jednoletým dvouděložným i jednoděložným plevelům a zároveň je velmi bezpečný pro kukuřici. V případech, kdy se nestihne z důvodu počasí včas aplikovat, je možné ho použít postemergentně jako tankmix s přípravkem Elumis. V letošním roce Gardoprim Plus Gold nabízíme za velmi zajímavou cenu.

Herbicid Lumax umí své vlastnosti nejlépe využít při časně postemergentní aplikaci, protože jeho účinné látky působí nejen přes půdu, ale také přes list. Proto doporučujeme jako nejvyšší úroveň ochrany aplikovat v období, kdy kukuřice začne řádkovat a zároveň tak, aby ježatka kuří noha neměla více než 1-2 listy. Pokud dodržíme toto doporučení, tak si udržíme porost perfektně čistý až do sklizně, protože dlouhý reziduální efekt velmi dobře vyřeší i následné vlny vzcházejících plevelů, hlavně ježatky. Lumax lze také míchat se smáčedlem AtPlus pro celkové zvýraznění a zlepšení účinku přes list obzvláště u trávovitých plevelů.

Elumis je ideálním řešením pro postemergentní aplikace. Kombinuje účinné látky nicosulfuron a mesotrione, čímž účinnostně pokrývá kompletní plevelné spektrum. Díky své formulaci a zabudovaným smáčedlům nepotřebuje žádné adjuvanty a má velmi rychlý příjem rostlinou.

Balíček Callisto + Milagro 240 SC je svým složením totožný s přípravkem Elumis a nabízí pěstitelům výraznou flexibilitu v rámci dávkování či použití do jiných plodin. Navíc je balíček finančně zvýhodněný.

Obr. 1: Čistý porost kukuřice po aplikaci herbicidu Gardoprim Plus Gold

Obr. 2: Výborný účinek herbicidu Lumax při časně postemergentní aplikaci

Obr. 3: Vynikající účinek herbicidu Elumis

Věříme, že Vám herbicidní přípravky od společnosti Syngenta pomohou i v nové kukuřičné sezóně dosáhnout kvalitní produkce a vysokých výnosů.