You are here

Investice, která se vyplatí

Aktuality
06.02.2019

 Jak ošetřit kukuřici proti půdním škůdcům?

Zanedlouho začne být aktuálním tématem setí kukuřice a s ní i otázka, jak ošetřit kukuřici proti půdním škůdcům. Připomeňme si tedy nejdůležitější benefity obou insekticidů, které máme v nabídce.

force_20

Force 20 CS obsahuje účinnou látku tefluthrin a chrání především centrální část klíčících a vzcházejících rostlin proti drátovcům, kteří tyto části kukuřice preferují. Pokud si chcete zajistit ochranu před drátovci zdarma, vyberte si z našeho katalogu hybridy kukuřice, které jsou jím standardně namořené. Cena osiva se nemění, mořidlo je pro vás bonusem bez příplatku. 

Force 1.5 G je známý, granulovaný půdní insekticid. Fumigační, dotykový a požerový účinek eliminuje škůdce ještě před tím, než se do rostliny zakousne. Účinkuje proti škůdcům z řádu Coleoptera (brouci), Diptera (dvoukřídlí) a Lepidoptera (motýli). Aplikace do řádků při výsevu kukuřice, účinkuje proti půdním škůdcům klíčících a vzcházejících rostlin, např. larvám kovaříků - drátovců (Elateridae) a larvám bázlivce kukuřičného (Diabrotica virgifera).Ideální kombinace pro kontrolu larev bázlivce kukuřičného kukuřičného je použít oba přípravky Force, mořidlo i granulát.

 

A co říkají o Force 1.5 G samotní pěstitelé?

  • Vynecháním aplikace půdního insekticidu neušetříme, protože ošetření kukuřice proti dospělým jedincům přímo na rostlině už nemá žádný efekt. Poškození rostlin je nezvratný proces. Rostliny je třeba chránit už při zakořenění a proto je Force 1.5 G správná volba.

  • Peníze investované do ochrany se nám vrátí v podobě vyšší a stabilnější úrody.

  • Vyzkoušel jsem víc půdních insekticidů, ale nejlepší a s nejdelší účinností byl právě Force 1.5 G.

bazlivec_kukuricny