Ocenili jsme vítěze

Aktuality
Zemědělec roku 2023 Syngenta
Zemědělec roku 2023 Syngenta

Již tradičně společnost Syngenta podpořila soutěž o Zemědělce roku, kterou vyhlašuje vydavatelství ProfiPress. 

V soutěži zaštiťujeme kategorii Společensky odpovědný zemědělec. Velice blahopřejeme vítězům, této kategorie, kterými se stali za právnickou osobu Vinselekt Michlovský a.s. a za fyzickou osobu Ekofarma Babiny.

Ceny předala na slavnostním vyhlášení ve Škoda muzeu v Mladé Boleslavi marketingová manažerka pro Centrální Evropu společnosti Syngenta Czech, Eva Kabylová. 

 

Představujeme vítěze

Vinselekt Michlovský a.s.

Zemědělec roku 2023 Syngenta

Založení firmy Vinselekt Michlovský a.s. v roce 1993 předcházela více než třicetiletá cesta vinařského guru Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc. profesionálním vinařským světem. Vinařství obhospodařuje cca 125 ha vlastních vinic ve velkopavlovické a mikulovské podoblasti.

„Velice důležité je dát vínu volnost, co nejméně se mu plést do cesty a nechat co nejvíce prostoru pro terroir s danou odrůdou a to vše s co nejmenším použitím SO2." tvrdí vinařský guru.

Roční produkce cca 1,3 milionů lahví je kategorizována do několika řad, které se odlišují jak původem hroznů tak technologickým zpracováním. Naše vína je možné zakoupit prakticky ve všech segmentech trhu od prémiové gastronomie přes vinotéky až po maloobchodní sektor. Nové odrůdy révy vinné, vyšlechtěné pod týmem Doc. Ing. Miloše Michlovského, DrSc., jsou převážně využívány k BIO-výrobě vín a moštů.

Rovněž inovace a kreativita jsou ve Vinselektu Michlovský a.s. velmi důležitým aspektem, což dokazuje nová řada nízkoalkoholických a nealkoholických jemně šumivých vín (bílé, růžové, červené), k jejichž výrobě je použita nejmodernější technologie umožňující plně zachovat podstatu vína včetně aromatických látek.

Více o Vinselect Michlovský 

 

Ekofarma Babiny

Zemědělec roku 2023 Syngenta

Jak přijala cenu paní Jana, farmářka z Ekofarmy Babiny? Na svén FB profilu uvedla: „Mám upřímnou radost z ocenění, které patří zaslouženě celé naší rodině, která se na všem podílí. Před 35 lety jsem šla za prací do zemědělství a  zamilovala jsem se na první pohled do místa Suletice - Babiny II v Českém středohoří v krásné obci Homole u Panny. Bylo mi tenkrát 22 let. Práce se zvířaty a v krásné krajině se stala mým koníčkem a posláním. Všem upřímně děkuji za gratulace.  Farmářka Jana z Ekofarmy Babiny“

Více o Ekofarmě Babiny zde

 

Jak celá soutěž Zemědělec roku 2023 dopadla, najdete zde