You are here

Tisková zpráva: Nabídka společnosti ChemChina

Tiskové zprávy
31.08.2016

Společnost ChemChina učinila nabídku na získání všech akcií společnosti Syngenta za cenu $43 milionů. Představenstvo společnosti doporučilo nabídku akceptovat. Více informací v tiskové zprávě.

V Basileji dne 3.2.2016

Dne 3. února 2016 jsme informovali širokou veřejnost o nabídce společnosti China National Chemical Corporation (ChemChina) ke koupi akcií společnosti Syngenta za cenu 480 švýcarských franků za akcii a dalších 5 švýcarských franků jako speciální dividendu. Představenstvo naší společnosti jednomyslně doporučilo akcionářům nabídku ChemChina akceptovat. Transakce by mohla být ukončena na konci tohoto roku v závislosti na souhlasu akcionářů a nutných schváleních regulačních úřadů. Syngenta se změní z veřejně obchodované společnosti na privátně vlastněnou firmu s jediným vlastníkem. Tato změna přispěje k větší ochraně před turbulentními vlivy akciových trhů a momentální recesí v tržním segmentu přípravků na ochranu rostlin.

Podmínky této dohody umožní společnosti Syngenta zachovat si své jméno, vedení společnosti, široké portfolio i geografické rozmístění. Nový vlastník nebude zasahovat do operativního řízení naší společnosti, sídlo zůstane i nadále ve švýcarské Basileji. Na lokální úrovni se nic nemění, budeme jako vždy pokračovat ve všech činnostech, abychom zajistili kontinuitu prací tak, aby vše fungovalo, jak byli zvyklí naši zákazníci, obchodní partneři, zaměstnanci, akcionáři a komunity, se kterými spolupracujeme.

Součástí oznámení byla také zpráva o rušení plánovaných prodejů divizí květin a osiv zeleniny. Obě divize budou nově tvořit samostatnou obchodní jednotku v rámci naší společnosti. Nabídka společnosti ChemChina nám dává neocenitelnou příležitost dále expandovat na celosvětově významných trzích a narůstat budou i dlouhodobé investice do výzkumu a vývoje nových technologií napříč segmenty osiv, genů a přípravků na ochranu rostlin. Dále tak zůstaneme přední zemědělskou společností na trhu, jejímž cílem je zvyšovat produktivitu zemědělství a pomáhat našim zákazníkům k vyšším výnosům.