You are here

Stáhněte si publikace, které Vám pomohou v argumentaci s veřejností

Aktuality
20.12.2021
pesticidy

 

Přečtěte si ukázku z  brožury „Zdravé rostliny - zdravá planeta, kterou vydala Česká asociace ochrany rostlin. Přehledná, ilustrovaná publikace má dětem a  mladým lidem přiblížit obor ochrany rostlin, jak funguje, jaké nebezpečí na rostliny číhá, jaké může mít napadení rostlin důsledky a  proč je jejich zdraví tak důležité. Kniha je určena pro děti od 8 do 12 let, ale může být užitečná i pro starší děti a nebála bych se k pročtení pozvat ani dospělé.

„Stejně jako my lidé a všechny ostatní živé bytosti na  Zemi i  rostliny mohou onemocnět. Ovšem když se tak stane, může to mít důsledky na celý svět. Škůdci a choroby mohou způsobit, že například pšenice nebo rajčata na našich polích přestanou růst, na stromech již nebude zrát dosta-tek ovoce a jiné plodiny třeba shnijí. V nejhorším případě by se mohlo stát, že z nedostatku kvalitních potravin mohou lidé začít trpět hladem.“

 

Další užitečnou publikaci, kterou bychom Vám rádi přiblížili, je brožura „Fakta o pesticidech aneb co o nich asi nevíte“, kterou letos vydala Česká asociace ochrany rostlin ve  spolupráci s  Potravinářskou komorou ČR a Českou technologickou platformou pro potraviny s cílem přiblížit problematiku používání pesticidů laické veřejnosti. Možná se vám bude hodit k  argumentaci nepřátelských nařčení, kterým zemědělci často čelí.