You are here

Jak si vybrat odrůdu řepky?

Aktuality
25.07.2018
banner repka hp

Jak si vybrat správnou odrůdu řepky

Existují mnohá doporučení a hodnocení, která výběr odrůdy do jisté míry usnadňují. Při výběru vhodné odrůdy se nelze řídit pouze základními vlastnostmi jednotlivých odrůd, ale je potřeba si vyhodnotit a zvážit mnohem více faktorů. Mezi nejdůležitější vlastnosti odrůd patří bezesporu výnos semen, plasticita odrůdy, schopnost odrůdy reagovat na vyšší inzentizitu pěstování, odolnost vůči houbovým chorobám apod. Avšak dalším, a jistě neméně důležitým faktorem je vlastní šlechtitel a dodavatel odrůdy. V naší nabídce lze najít poměrně široké portfolio osiv řepky ozimé doplněné novější a výkonější novinkou.

Představujeme naše portfolio

SY Iowa - exkluzivní hybridní novinka s vysokým výnosem v různých podmínkách a lokalitách. Má vynikající odolnost proti fomě a velmi dobrou odolnost na hlízenku a vyzimování. Velice vitální hybrid s rychlým startem na podzim i na jaře. Vhodný i pro podmínky minimalizace.

SY Florida - novinka loňského roku. Je první, která nakvétá. Robustní hybrid s vysokým výnosem. Obsahuje nadstandardní hladinu omega-3 mastných kyselin. Dobrá odolnost na choroby, vhodná i pro pozdní setí.

SY Harnas - hybrid s mohutnou kořenovou soustavou prověřený i v suchých oblastech. Spokojenost s jeho pěstováním i v podmínkách těžších půd a vlhka. Vysoký výnos semene i oleje. Vysoká odolnost vůči suchu, možnost využití i v podmínkách píščitých půd. Dobrá odolnost vůči chorobám, vyzimování i poléhání. Vhodný do všech podmínek, dobře reaguje na navýšení intenzity vstupů ale dobré výsledky dosahuje i v podmínkách minimalizace.

SY Saveo - naše stálice. Jeho pěstování je sázkou na jistotu. Snese všechny podmínky. Spokojenost je jak s jeho výnosem, obsahem oleje ale i odolností proti chorobám.

SY Cassidy - vhodná odrůda na pozdní setí s nadprůměrnou odolností vůči fómovemu černání stonku, černi řepkové, plísni šedé. Dobrá volba v případě požadavku na vysoký výnos a pozdní setí.

SY Alibaba - vhodná na pozemky kde je problém s nádorovitostí košťálovin. Díky nižsímu vzrůstu dobrá odolnost vůči poléhání. Možný osev i v ranějších termínech.

Vapiano - linie s výnosem srovnateným s hybridy. Nižší a robustní, pevný stonek a husté nasazení šešulí. Mohutný kořenový systém značí dobrou odolnost vůči suchu.

 

Více informací naleznete v našem katalogu

Katalog řepka